Faq


FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania:

Od czego zależy koszt domku drewnianego?
Koszt uzależniony jest od wielu czynników, przede wszystkim ilości materiału, złożoności projektu i grubości zastosowanego balika. Najwygodniej skontaktować się z naszą firmą w sprawie wybranego modelu.

Co jest zawarte w bazowej cenie domku?
W cenie bazowej zawiera się komplet elementów domków, wraz z okuciami, drzwiami, oknami, zamkami itp. Do tej ceny należy doliczyć koszty
- transportu
- montażu
- ewentualnego wykończenia.

Więcej informacji dotyczących cen można znaleźć TUTAJ.

Czy jest możliwość negocjowania ceny?
Tak, w przypadku w większych realizacji i hurtowych zamówień oferujemy korzystne warunki rabatowe.

Gdzie można zobaczyć domki "na żywo"?
Obecnie na ekspozycji znajduje się popularny domek Krakwa, domek Jastrząb, garaż Paweł, balia oraz sauna beczka. Można obejrzeć go pod adresem: ul. Kaźmierska 2A, 64-530 Młodasko. Jeżeli chcieliby Państwo od razu umówić się z przedstawicielem firmy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Jaki jest koszt transportu?

Ceny transportu podane są w tabeli poniżej: 

Czy jest możliwe dokonanie zmiany w projekcie, na przykład poprzez zamianę okna na dodatkowe drzwi?
Tak, takie zmiany są możliwe. Prosimy o przesłanie propozycji zmian na biuro@domkibanie.pl, niezwłocznie prześlemy wycenę.

Jakie jeszcze usługi można zamówić wraz z domkiem?
Poza montażem i transport wykonać możemy także: impregnacje, krycie dachu gontem lub papą, założenie rynien oraz ocieplenie.

Czy firma wykonuje domki na podstawie projektów Klienta?
Jak najbardziej. Proszimy o przesłanie rysunków technicznych lub choćby odręcznych celem wyceny: biuro@domkibanie.pl

Czy jestem w stanie sam zmontować domek?
Samodzielny montaż jest prosty!!
- nie potrzebujesz żadnych narzędzi, wszystkie elementy są docięte na wymiar,
- otrzymujesz ponumerowane baliki,
- do postawienia konstrukcji o wymiarach 6x6 w jeden dzień wystarczą dwie osoby,
- do konstrukcji dołączona jest również szczegółowa instrukcja montażu,
- dostarczane produkty nie zawierają wymaganych wkrętów, śrub, łączników itp.

Przy składaniu zamówienia zapytaj o zestaw montażowy.

Jaka jest procedura zakupu domku?

  1.     Wybór projektu (służymy pomocą przy wyborze odpowiedniego domku).

  2.     Wycena (domku oraz ewentualnych usług dodatkowych)

  3.     Umowa (wiąże się z wpłatą zadatku).

  4.     Czas realizacji zamówienia to ok. 4-8 tygodni.

  5.     Profesjonalna ekipa wraz z domkiem przyjeżdza pod wskazany adres i rozpoczyna montaż domku.

  6.     Po zakończeniu montażu, najpóźniej w dniu odbioru domku regulowana jest pozostała część należności.


W czym jest lepszy dom drewniany od murowanego?
Jako, że są to znacznie różniące się konstrukcje bezpośrednie porównanie mija się z celem. Jeżeli jednak zastanowimy się nad różnicami między domkiem letniskowym wykonanym z drewna, a murowanym porównanie może okazać się zaskakujące. Domek wykonany z drewna powstanie szybciej, często taniej a jednocześnie nie będzie ustępował pod względem trwałości domkowi murowanemu. Jednocześnie naturalna konstrukcja sprawia, że mieszka się w nim przyjemnie i zdrowo.

Czy podana w cenniku cena jest wartością brutto?
Tak, ceny bazowe domków są cenami brutto.

Czy budujecie Państwo tylko w Polsce?
Budujemy zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicą.

Czy domki letniskowe należy ocieplać?
Ze względu na charakterystykę termiczną drewnianej konstrukcji polecamy zastosowanie ocieplenia (izolacji) dachu domków, w których planujemy nocować w okresie letnim jeżeli domek stoi w niezacienionym miejscu ewentualne szersze ocieplenie domków w przypadku eksploatacji całorocznej.

Czy drewno jest impregnowane?
W cenie bazowej domku (widocznej w cenniku) są impregnowane ciśnieniowo legary, na których stoi domek. Ze względu na mnogość możliwych wykończeń pozostała część domku montowana jest nie zaimpregnowana.

Czy materiał (baliki) użyte do budowy domu drewnianego są trwałe?
Korzystamy wyłącznie z atestowanego drewna (świerkowego lub sosnowego) wysokiej jakości. Baliki są suszone komorowo, czterostronnie strugane i łączone metodą na pióro. Odpowiednia konserwacja gwarantuje bezpieczną i wieloletnią eksploatację.
O trwałości drewnianych konstrukcji może świadczyć fakt, że w Polsce mimo upływu setek lat do dnia dzisiejszego sprawnie funkcjonują budynki drewniane nawet z XIV wieku, np. LINK

Czy takie drewno pęka, ulega zawilgoceniu, jest podatne na korniki?
Nasza domki zawsze są wykonywane z wysokiej jakości drewna suszonego komorowo co pozwala uniknąć spaczenia, pęknięć i deformacji drewna. Mikropęknięcia drewna są naturalną cechą materiału związaną ze zmiennym poziomem wilgotności drewna i nie mają wpływu na wytrzymałość konstrukcji.
Jeżeli drewno ulega zawilgoceniu jest to spowodowane błędami w montażu i wykończeniu domku z drewna. Stosowane przez nas wysokiej jakości materiały w połączeniu z solidnością wykonania eliminują ryzyko zawilgocenia domu. Wszystkie domki zabezpieczamy specjalnymi impregnatami, dlatego nie są narażone na niszczenie przez grzyby, korniki oraz inne szkodniki.

Czy domki z drewna są łatwopalne?
Obróbka drewna, stosowana w przygotowaniu elementów domków minimalizuje zagrożenie ogniowe. Bale służące do budowy domku są czterostronnie strugane a, dodatkowo mogą zostać odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu ogień "ślizga" się po powierzchni nie znajdując punktu zaczepienia.

Czy budowę domu można rozpocząć zimą?
Budowa domku z drewna może odbywać się bez większych przeszkód o każdej porze roku. Wynika to z faktu, że wszystkie prace wykonywane są "na sucho". Oczywiście, zamarznięta ziemia pokryta śniegiem, jest czynnikiem, który ma wpływ na trudność i czas montażu.

Czy drewniany domek może pełnić rolę domku całorocznego?
Oczywiście, że tak. Każdy domek znajdujący się w naszej ofercie może zostać przystowany do zamieszkania w nim na stałe. Należy go tylko odpowiednio zaadaptować. To znaczy odpowiednio ocieplić, postawić trwałe fundamenty oraz załatwić podłączenie do mediów. Wtedy domek letniskowy stanie się całorocznym domkiem mieszkalnym.

Czy domy z drewna są ciepłe?

Drewniane konsturkcje są naturalnie ciepłe – szybko się nagrzewają i, odpowiednio zaizolowane, długo trzymają ciepło. Do ocieplenia ścian zewnętrznych oraz dachu używamy wełny mineralnej, co zapewnia dobrą charakterystykę termiczną i także niskie koszty eksploatacji.

Jaka jest akustyczność w domku drewnianym?
Szerokie zastosowanie wełny mineralnej sprawia, że jest nie tylko doskonałym izolatorem termicznym, ale i akustycznym. Chroni nas przed niechcianymi dźwiękami i ogranicza pogłosy w domku.

Czy w domu drewnianym jest chłodno zimą i gorąco latem?
Jest to mit, ponieważ domki wykonane w naszej technologii mają wysoki współczynnik izolacji termicznej oraz zapewniają naturalną klimatyzację. Drewniany domek w trakcie zimy można nagrzać szybciej niż murowany a dobrze zaoizolowane ściany sprawią, że temperatura utrzyma się bardzo długo. Z kolei latem domek będzie się nagrzewał głównie przez okna. Oczywiście pod warunkiem, że dach oraz ściany będą wyłożone wełną mineralną. Dzięki temu latem w domku może panować przyjemny chłód a zimą będzie wystarczająco ciepło.

Czy w domku drewnianym można zamontować kominek?
Nie ma żadnych przeciwskazań do zakładania kominka w domku z drewna. Trzeba jednak pamiętać o wszystkich wymogach niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa. Wkład kominkowy musi być ustawiony na materiale niepalnym oraz izolowany termicznie, ściany znajdujące się w pobliżu kominka należy wyłożyć płytami wełny mineralnej laminowanej folią aluminiową, całość musi być szczelnie obudowana płytami kartonowo-gipsowymi (takimi które charakteryzują się podwyższoną odpornością na ogień). Przed kominkiem konieczne jest zamontowanie metalowej płyty, która będzie chroniła posadzkę przed iskrami.

Jakie jest najlepsze źródło ogrzewania domu?
W domu drewnianym można wykorzystać szereg źródeł ogrzewania: kominki, pompy ciepła, piece gazowe, olejowe, a także piece na paliwo stałe (np. ekogroszek). Można również zastosować ogrzewanie podłogowe. Wybór najodpowiedniejszego źródła ogrzewania jest sprawą bardzo indywidualną.

Jakie domki można postawić bez pozwolenia na budowę?
W zgodzie z obowiązującymi przepisami, bez pozwolenia na budowę (zgłoszenie jest wymagane) możemy postawić wolno stojący parterowy budynek gospodarczy, wiatę lub altanę o powierzchni zabudowy do 25m². Należy jednak pamiętać, że na każde 500m² działki możemy postawić maksymalnie dwa takie obiekty. Bez pozwolenia postawimy także parterowy budynek gospodarczy związany z produkcją rolną i uzupełniający zabudowę zagrodową w ramach już istniejącej działki siedliskowej o powierzchni zabudowy do 35 m², przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m. Bez pozwolenia możemy także wznieść altany i obiekty gospodarcze na działce w rodzinnych ogrodach działkowych – powierzchnia zabudowy takiego obiektu ograniczona jest do 25m² (działka w mieście) i do 35m² (poza terenami miejskimi). Maksymalna wysokość takiego domku bez pozwolenia to 5m (w przypadku stromego dachu) i 4m (w przypadku dachów płaskich).
Na 30 dni przed rozpoczęciem wyżej wymienionych prac budowlanych, należy złożyć do właściwego urzędu zgłoszenie, w którym trzeba określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót. Na podstawie dziennika ustaw z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 (ustawa „Prawo budowlane” z dnia 7 lipca 1994 r.).

Czym charakteryzują się domki modułowe?
Domki modułowe charakteryzują się krótkim czasem inwestycji, niskimi kosztami budowy oraz niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi.
Domek modułowy może powstać nawet w miesiąc. Wynika to z faktu, że większość elementów zostaje przygotowana wcześniej a montaż na miejscu zajmuje zaledwie kilka dni.
Budowanie w technologii modułowej pozwala oszczędzić na kosztach składowania materiałów, transporcie, ekipie budowlanej i dozorze placu budowy. Ponadto umożliwają dopasowanie do działek o specyficznym rozmiarze. Jeżeli zajdzie potrzeba domek można poszerzyć o kolejne moduły.
Domki modułowe są najbardziej popularne w Skandynawii, Ameryce oraz Kanadzie, jednak szereg zalet jakie niesie za sobą budowanie w tej technologii, sprawia, że stają się coraz bardziej popularne również w Polsce.

Dlaczego warto zdecydować się na meble technorattan?
Technorattan - czyli sztuczny rattan - uchodzi za najbardziej dekoracyjnych materiałów służących do wykonywania mebli ogrodowych. Meble z technorattanu charakteryzują się doskonałym wyglądem, trwałością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Są polecane wszystkim, którzy cenią estetykę oraz solidne wykonanie.

Co to jest sauna japońska?
Sauna japońska znana także jako gorącka beczka, hot tub, sauna norweska czy balia kąpielowa to drewniana beczka, w której (albo obok której) umieszczono blaszany piec opalany drewnem, który podgrzewa wypełniającą ją wodę do ok. 40'C. Kąpiel odbywa się w pozycji siedzącej, działa wysoce relaksacyjnie i jest niezwykle korzystna dla zdrowia!

Jakie są zalety garaży drewnianych?
Garaże drewniane są energooszczędne – drewno bardzo dobrze izoluje ciepło. Dlatego nie trzeba ich dodatkowo dogrzewać. Montaż garaży drewnianych jest łatwy i szybki, dzięki czemu powstają szybciej. Ich walorem jest też wygląd – drewno zawsze prezentuje się estetycznie i atrakcyjnie.

Czym charakteryzują się tzw. domki kanadyjskie?
Dom kanadyjski wykonuje się stosując drewnianą szkieletową konstrukcję nośną - kwestia wykończenia zależy całkowicie od Klienta. Domy takie cechuje wysoka trwałość i brak bezwładności cieplnej, dzięki czemu można go błyskawicznie ogrzać.

Jaka jest trwałość drewnianej altany ogrodowej?
W dużej mierze zależy to od zastosowanych pierwotnie środków konserwacji drewna, należy jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsze nie zapewniają wiecznej ochrony. Co 4-5lat warto altanę przeszlifować i "odświeżyć", a zadbana będzie służyła przez dekady.

Jakie poszycie dachowe można zastosować w domku drewnianym?
W zależności od rodzaju domku sugerujemy pokrycie dachu papą lub gontem; oczywiście możliwe jest dowolne inne wykończenie po ustaleniu warunków.

Czy domek narzędziowy może być wykorzystany w małym ogrodzie?
Oczywiście, że tak. W ofercie znajdują się domki o różnych rozmiarach i konfiguracjach, dzięki czemu odpowiednio dobrany domek świetnie dopasuje się do działki o niewielkim metrażu lub nietypowym kształcie.

Czy domki można dodatkowo ocieplić np. wełną mineralną?

Tak, jak najbardziej. Na życzenie Klienta, wykonujemy ocieplenie domku (ścian, podłogi, sufitu).

Czy domki ogrodowe wykonane są z drewna tej samej jakości co domki letniskowe?
Do wszystkich stawianych przez nas domków wykorzystujemy najwyższej jakości atestowane drewno sosnowe lub świerkowe.

Czy istnieje możliwość płatności w ratach?
Tak, istnieje możliwość spłaty ratalnej za pośrednictwem banku. Warunki ustalane indwidualnie.

© Copyright 2020 DomkiBanie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strony Internetowe Strony Internetowe