Domy z Bala

Zalety domu z bala: możliwość produkcji domu z bala do 21 metrów długości, zwiększona wytrzymałość mechaniczna, bardzo precyzyjne łączenie elementów szybki i łatwy montaż, estetyczny i jednolity wygląd, ekologiczna konstrukcja.

Proces technologiczny domu z bala: Najwyższa jakość balika zapewniona jest poprzez bardzo restrykcyjnie wyselekcjonowanie odpowiednich elementów drewna, które w późniejszym etapie produkcji zostają osuszone, aby otrzymać odpowiednio niski poziom wilgotności. O wiele bardziej skuteczne okazuje się suszenie pojedynczych desek, dlatego balik klejony cechuje się dodatkowo niższym poziomem wilgotności. Po wstępnym etapie schnięcia, drewno ponownie trafia do kontroli. Odpowiedni kształt oraz grubość bala uzyskiwana jest poprzez sklejenie ze sobą wybranej ilości desek. Proces klejenia odbywa się następująco: Na powierzchnie zewnętrzne desek w postaci mgiełki naniesiony zostaje klej dwuskładnikowy. Drewno z rozprowadzonym klejem trafia do prasy hydraulicznej. Maksymalny nacisk prasy hydraulicznej na elementy balika trwa 12 minut. W następnym etapie powstały, z połączonych ze sobą elementów, balik schnie w suszarni przez kolejne 24 godziny. Dzięki temu zagwarantowane są odpowiednie właściwości spoiwu łączącemu. Gotowy balik trafia do obróbki mechanicznej, gdzie poddany zostaje skrawaniu oraz profilowaniu. W kolejnym etapie produkcji wykorzystana zostaje maszyna K2 HUNDEGGER. Przy jej użyciu następuje frezowanie drewna. Z wykorzystaniem tej niemieckiej maszyny w baliku wykonywane są z wielką precyzją otwory instalacyjne, łączniki, konstrukcje dachu oraz wszystkie inne elementy dekoracyjne.

Wykonany w ten sposób bal czeka właśnie na Ciebie, aby stać się elementem Twojego wymarzonego drewnianego domu całorocznego z bala. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą domów z bala klejonego: