Domki Modułowe

Get Adobe Flash player

Domki modułowe stawia się niezwykle szybko. Charakteryzują się wysoką trwałością i korzystnymi właściwościami termicznymi. Jeżeli zdecydujemy się na budowę domku z prefabrykatów, będziemy mogli spać spokojnie. Nie dość, że niskie koszty mogą nas pozytywnie zaskoczyć, to dom wybudowany w technologii modułowej stawiany jest w większości w oparciu o elementy przygotowane wcześniej. Ich montaż na miejscu zajmuje zaledwie kilka dni. Drewniane domki modułowe określane też przez niektórych jako domy fińskie mogą stanąć na naszej działce niezwykle szybko.

Na miejscu montażu wymagają tylko podstawowych przygotowań, dzięki temu oszczędzamy na kosztach składowania materiałów, transporcie, ekipie budowlanej i dozorze placu budowy. Domy modułowe całoroczne prefabrykowane wykonane są głównie z naturalnych materiałów. Są ekologiczne, a trwałością nie ustępują domom wykonanym tradycyjnie. Dodatkowo można je łatwo modyfikować poprzez łączenie kolejnych modułów, dlatego są dobrym rozwiązaniem na działki o nietypowym kształcie. Budując domki modułowe stawiamy na to, aby były energooszczędne i wykonane przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.     


Jakie domki można postawić bez pozwolenia na budowę?


W zgodzie z obowiązującymi przepisami, bez pozwolenia na budowę (zgłoszenie jest wymagane) możemy postawić wolno stojący parterowy budynek gospodarczy, wiatę lub altanę o powierzchni zabudowy do 35m2. Należy jednak pamiętać, że na każde 500m2 działki możemy postawić maksymalnie dwa takie obiekty. Bez pozwolenia postawimy także parterowy budynek gospodarczy związany z produkcją rolną i uzupełniający zabudowę zagrodową w ramach już istniejącej działki siedliskowej o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m. Bez pozwolenia możemy także wznieść altany i obiekty gospodarcze na działce w rodzinnych ogrodach działkowych – powierzchnia zabudowy takiego obiektu ograniczona jest do 35m2, a maksymalna wysokość takiego domku bez pozwolenia to 5m.
Na 30 dni przed rozpoczęciem wyżej wymienionych prac budowlanych, należy złożyć do właściwego urzędu zgłoszenie, w którym trzeba określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót.

Na podstawie dziennika ustaw z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 (ustawa „Prawo budowlane” z dnia 7 lipca 1994 r.).

© Copyright 2020 DomkiBanie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strony Internetowe Strony Internetowe